Běh do vrchu Jilemnice-Žalý - 20.9.2014

Název

Popis

Český krkonošský spolek SKI Jilemnice uspořádal již 47. ročník běhu do vrchu se startem na jilemnickém náměstí a cílem na vrchu Žalý, s převýšením 565 metrů.Za ideálního běžeckého počasí se závodu účastnilo 233 běžců. Junioři a dorostenci měli cíl na Křížovkách. Závod byl součástí Maratonstav Českého poháru v běhu do vrchu 2014 kategorie Super. Pro žatsvo byl připraven běh zámeckým parkem a pro ty nejmenší lízátkový běh na náměstí. Hlavní závod mužů vyhrál již potřetí Ondřej Fejfar, AK Kroměříž časem 40:39,2, Nejrychlejší ženou byla Táňa Metelková, TJ Sokol Hradec Králové, která trať pokořila časem 47:46,2. V mládežnických kategoriích se tradičně dařilo závodníkům z pořádajícího oddílu,všechny své soupeře porazili a z vítězství se radovali: Martin Svoboda, Lucie Horáčková, Matyáš Votoček, Marie Rysulová, Adéla Johanová, Kateřina Janatová a Karel Macháč. POdrobné výsledky, historii závodu a informace o dalších akcích SKI Jilemnice naleznete na stránkách www.skijilemnice.cz